Komentowana treść: OWB 1.2
[#1] Re: OWB 1.2
No i co ja mam na to powiedzieć? Aż trudno uwierzyć, że coś takiego działa na MorphOS. Po prostu wypas na maxa. :)
Ta wersja rzeczywiście chodzi szybciej (przynajmniej na G4). Szybciej już nawet nie trzeba.
[#2] Re: OWB 1.2
Pięknie! :D
[#3] Re: OWB 1.2
Na Efice zdecydowanie szybciej. A i o parę MB więcej jest na ładowane strony. Lista poprawek lekko mnie wgniotła w krzesło OK. 1.2 > 3.10
[#4] Re: OWB 1.2
Działa szybciej, chociaż jeszcze ciut za wolno :) Mam wrażenie że są nowe czcionki, jakoś tak ładniej mi sie strony pod nowym OWB prezentują :)
[#5] Re: OWB 1.2
Wreszcie jest "Save As.. HTML" i jakoś szybciej chodzi na efice :) (chyba, że mam jakieś halucynacje) i naraszcie czcionki są dopasowane. Nie mogę się nacieszyć. :) Boję się co będzie w 1.3 .
[#6] Re: OWB 1.2
@kjb
"Za każdym odświeżeniem strony automatycznie dodawał sie kolejny komentarz :/
"
Mam nadzieję, że do premiery mosa dla mini bug ten zostanie usunięty.

[#7] Re: OWB 1.2

@eastone, post #6

To nie jest bug, raczej niedoróbka. OWB nie ostrzega przy przeładowaniu strony, która zawierała żądanie POST, powoduje to ponowne wysłanie zawartości formularza. Wystarczy po wysłaniu posta profilaktycznie wejść np. na główną stronę. Fab wie już o tym problemie.
[#8] Re: OWB 1.2

@Grzegorz Kraszewski, post #7

@Krashan
"Fab wie już o tym problemie."
I to jest najważniejsze.
[#9] Re: OWB 1.2
Niestety! Pod 145 dalej nie ma polskich czcionek. Ale za to pojawily sie przyciski z linkami! Swietne! Chodzi duzo szybciej, chociaz na pegazie 1 przy przewijaniu ekranu tekst sie "slimaczy". Ogolnie - bomba!
[#10] Re: OWB 1.2

@Grzegorz Kraszewski, post #3

Zawsze byłem kiepski z matmy ale to równanie wygląda jak najbardziej na prawdziwe :)
[#11] Re: OWB 1.2

@MDW, post #1

Zwiększenie prędkości działania bardzo zauważalne (na Pegu 2). Parę błędów które mnie irytowały zostały poprawione :) Brakuje mi jeszcze jednak opcji zapamiętywania haseł i auto fillowania form (chociaż jest już auto fillowanie adresów).

Brawo Fab!
[#12] Re: OWB 1.2

@pampers, post #11

To wybajerz sobie MUI do OWB to będzie wolniej :) A ja rano myślalem czemu jest wolniej dopiero wieczorem natchnęło mnie z tym MUI :D
[#13] Re: OWB 1.2

@Arbuz, post #12

W OWB mam standardowe, nie potrzebne mi bajery tylko szybka przeglądarka. Niestety jeszcze nie poprawiona fukncjonalność gmaila (działa tylko wersja podstawowa html), niektóre linki tekstowe jeżeli mają podany zły adres img src to zamiast linku textowego jest znak zapytania..
[#14] Re: OWB 1.2

@Arbuz, post #12

Co masz na myśli mówiąc "wybajerz" ?
Ja mam tylko (albo aż) gradient w oknie OWB zrobiony. Chyba to nie wpływa negatywnie na prędkość ?
[#15] Re: OWB 1.2

@deez, post #14

Jak ustawienia grupy i okna ustawiê na HexBlack.png a przyciski na lux_round.png to dużo jest wolniej a jak dodatkowo otworze ze trzy wczytujące zakładki to potrafi się zamyślić. Nie jest źle ale widocznie wolniej niż na standardowych ustawieniach. Tak samo było z poprzednią wersją.
[#16] Re: OWB 1.2

@pampers, post #11

W preferencjach Private (chyba tak się nazywa) masz do zaptaszkowania opcje do zapamiętania - Cockie i historia. Działa.
[#17] Re: OWB 1.2

@Arbuz, post #15

U mnie "zamyśla" się nawet na jednej zakładce, nie wiem dlaczego. :(

Ostatnia edycja: 17.04.09 10:09:45
[#18] Re: OWB 1.2

@deez, post #17

Bo to nie jest wersja na OS4 tylko na MOSa i musi trochę mulić :)
[#19] Re: OWB 1.2

@Arbuz, post #18

Według mnie to nie jest trochę.
[#20] Re: OWB 1.2

@deez, post #17

Nie wiem jak jest z wersją 1.2, ale na starej wersji (1.1) można było te "zamyślenia" zlikwidować kasując od czasu do czasu plik z zapisanymi cookie (mam na myśli "zamyślenie" gdy przez kilka minut OWB nie reaguje na jakąkolwiek akcję uzytkownika, nie odświerza okna i wydaje się zawieszony... wydaje się, gdyż zazwyczaj po paru minutach cudownie ożywa. Co ciekawe, niektóre strony powodowały zwiększoną podatność na "zamyślenie" np. Gazeta). Jak na razie, w najnowszej wersji, nie zaobserwowałem tego irytującego zjawiska.
[#21] Re: OWB 1.2

@wali7, post #20

Ja natomiast zauważyłem, że na niektórych stronach czcionki są pogrubione, a na innych wyświetlane są poprawnie. Np. na ppa jest dobrze, a na execu cały tekst jest podrubiony.
[#22] Re: OWB 1.2

@wali7, post #20

Otwarcie u mnie 2 lub więcej zakładek z ładującymi się stronkami, a następnie przełączanie miedzy nimi to katorga przez dłuższy czas. :(
Procesor wtedy zajęty jest w 100%, otwarcie okna Amirca czy innego = slideshow (widzę jak sie okno rysuje).

Ostatnia edycja: 17.04.09 13:45:31
[#23] Re: OWB 1.2

@deez, post #22

hmmm, czegoś takiego nie zaobserwowałem
[#24] Re: OWB 1.2

@deez, post #22

U mnie podobnie, zależy jak się strona wczytuje. Ale to samo miałem w wersji 1.1. Czasami po prostu sobie pomyśli zanim strona się nie wczyta i przez ten czas nie można robić nic, ani otworzyć nowej zakładki ani surfować po stronie już otwartej.

[#25] Re: OWB 1.2

@Pero, post #16

Bardziej chodziło mi o to, że np wpisując w formie dwie litery "pa", to pokaże mi wszystkie wyrazy które wpisałem w tym polu wcześniej zaczynające się od "pa" - coś a'la FireFox
[#26] Re: OWB 1.2

@deez, post #22

Mam pewne podejrzenia co do tego "mulenia" - jakich czcionek używasz? Bo zauważyłem, że jeżeli brakuje jakiś znaczków to OWB jak głupie skanuje wszystkie dostępne czcionki w ich poszukiwaniu (proponuję wejść na jakąś arabską lub japońską stronę).
[#27] Re: OWB 1.2

@AS, post #21

Teraz sobie porównałem fonty na ppa.pl i exec.pl w OWB. Nie widzę różnicy w grubości. Może masz ustawione inne wielkości fontów i trochę większe fonty na eXecu wydają się nieco grubsze. Chociaż tak jak mówię - ja różnicy w grubości nie widzę.
[#28] Re: OWB 1.2

@Marek Szyprowski, post #26

Ciekawe podejrzenie. Aczkolwiek ja mam jeszcze inne, jeżeli stronkę ładowałbym z hdd to może byłoby lepiej. Kto mi podpowie jak użyć odpowiednio np. wgeta aby zassać stronkę ?
Jeśli chodzi o czcionki jakie używam: link
[#29] Re: OWB 1.2
Nowe OWB potrafi sie zawiesic, staremu sie to nie zdarzalo
[#30] Re: OWB 1.2

@adater, post #29

Miło widzieć, że koledzy zadowoleni! Brakowało nam takiej przeglądarki! Z niecierpliwością oczekuję tej wersji dla AROS-a!
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem